Praha Jeruzalém

Čtyři kongresmanky dávají jasně najevo, že je pro ně východní Jeruzalém „okupovaným“ územím. Názor...

Autor: Stephen M. Flatow , 6. srpna 2021 12:28

Přesuňte se od Ben & Jerry's dál. Nyní kongresmanky známé jako „Četa“ (The Squad) zahájily nový útok na Izrael – a stejně jako výrobce zmrzliny je jedním z jejich hlavních cílů Jeruzalém.

Malé špinavé tajemství útoku Ben & Jerry's spočívá v tom, že je zaměřen nejen na „osady“, ale i na hlavní město Izraele, Jeruzalém. Zmrzlinářská společnost používá vágní termín „okupovaná palestinská území“, čímž se záměrně snaží zakrýt nepopulární skutečnost, že její bojkot se vztahuje i na Západní zeď.

Nyní si „The Squad“ bere na mušku i Zeď, jen o tom mluví mnohem otevřeněji.

V dopise adresovaném ministryni financí Janet Yellenové tento týden čtyři samozvané členky „The Squad“  spolu s dalšími třemi demokraty vyzvali k odebrání statusu osvobození od daní americkým charitativním organizacím, které posílají finanční prostředky na projekty na „okupovaných palestinských územích“.

Ano, „Squad“ a spol. použili přesně stejný termín jako Ben & Jerry's – s tím rozdílem, že dané území skutečně definovali. Nejméně pětkrát v dopise jeho signatáři uvedli, že mají na mysli „Západní břeh Jordánu včetně východního Jeruzaléma“ nebo „okupované čtvrti východního Jeruzaléma“.

Mezi signatáři byly „The Squad“ kongresmanky Rashida Tlaibová z Michiganu, Alexandria Ocasio-Cortezová z New Yorku, Cori Bushová z Missouri a Ayanna Pressleyová z Massachusetts, k nimž se v tomto případě připojili věční protiizraelští bandité Betty McCollumová z Minnesoty, André Carson z Indiany a Mark Pocan z Wisconsinu.

Dopis je v podstatě tím, co byste od davu odpůrců Izraele očekávali. Spousta rozzlobené, přehřáté rétoriky. Hojné házení špíny. Standardní rétorické výpady jako „nucené vystěhování“, „zabírání půdy“, „ničení palestinských domovů“, „mezinárodní zločiny“, „systematická diskriminace“. A samozřejmě… „apartheid“.

Bylo by to téměř komické, kdyby to nebylo tak nehorázné. „Nucené vystěhování“ lidí, kteří jsou nelegálními squattery. „Zabírání půdy“, která po tisíce let patřila židovskému národu. „Apartheid“ v zemi, která má arabského soudce u Nejvyššího soudu, arabské velvyslance v diplomatických službách a arabskou politickou stranu ve vládní koalici.

Těmto sedmi extremistickým kongresmanům však dlužíme trochu vděčnosti za to, že jsou otevřenější než jejich soudruzi z Ben & Jerry's a přiznávají, že když se řekne „okupovaná palestinská území“, myslí se tím i Jeruzalém.

Tady je, co zahrnuje „východní Jeruzalém“:

- Hlavní jeruzalémské čtvrti jako Ramot, Francouzský kopec, Gilo, Ramat Eškol, Givat HaMatos, Talpiot Mizrach a Ramat Šlomo.

- Hřbitov na Olivové hoře, který je nejstarším židovským hřbitovem na světě. Mezi 150 000 hroby na tomto 3000 let starém pohřebišti leží – a zde cituji Malcolma Hoenleina z Konference předsedů hlavních amerických židovských organizací – „tři naši proroci, přední učenci Tóry, hlavy chasidských dynastií a mnoho našich národních vůdců v průběhu věků, včetně premiéra Begina“.

- Starobylá židovská čtvrť v opevněném Starém městě.

- Nejposvátnější místo judaismu, Chrámová hora.

- A samozřejmě Západní zeď, nejnavštěvovanější židovské náboženské místo v moderních dějinách.

To vše jsou podle The Squad a Ben & Jerry's „okupovaná palestinská území“. Podle drtivé většiny Židů na celém světě a bezpočtu milionů křesťanských přátel Izraele se však jedná o osvobozené židovské území.

Jinými slovy, s těmi, kdo nenávidí Izrael máme – slušně řečeno – velmi vážné názorové rozdíly. Budiž. Alespoň je teď jasné, o co tady jde.

Stephen M. Flatow je advokát v New Jersey a otec Alisy Flatowové, která byla v roce 1995 zavražděna při palestinském teroristickém útoku sponzorovaném Íránem. Je také autorem knihy „Příběh otce: Flatow aneb Můj boj za spravedlnost proti íránskému teroru“.

 

06. 08. 2021 05:56 489 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem