Praha Jeruzalém

Předseda Palestinské samosprávy v projevu v OSN pohrozí, že pokud nebude vytvořen palestinský stát, bude Palestinská samospráva rozpuštěna.

Autor: Dalit Halevi , 24. září 2021 4:04  

Azzám al-Ahmad, jeden z vysokých představitelů Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) a Fatahu, ve čtvrtek prohlásil, že páteční projev předsedy Palestinské samosprávy (PA) Mahmúda Abbáse na Valném shromáždění OSN „rozruší nepřátele palestinského lidu“.

V rozhovoru pro oficiální televizi Palestinské samosprávy Ahmad uvedl, že Abbás ve svém projevu vyjádří velmi silné názory a zdůrazní důležitý bod, a to vytvoření palestinského státu nebo rozpuštění Palestinské samosprávy.

Rijád Mansúr, zástupce Palestinské autonomie v OSN, poznamenal, že Abbásův projev připraví půdu pro řešení palestinské otázky na základě mezinárodního práva a rozhodnutí mezinárodních institucí.

V rozhovoru pro rozhlasovou stanici Hlas Palestiny Mansúr uvedl, že od mezinárodního společenství se nyní požaduje, aby v praxi realizovalo rozhodnutí týkající se palestinské otázky a postavilo před soud „pachatele zločinů“ proti palestinskému lidu.

 

24. 09. 2021 06:17 126 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem