Praha Jeruzalém

Akci, která se koná ve středu, bojkotuje mnoho zemí kvůli památce původní konference plné nenávisti z roku 2001.

Autor: Dan Verbin , 20. září 2021 16:31

Rumunsko se stalo dvacátou zemí bojkotující konferenci Durban IV, která se koná ve středu v OSN u příležitosti dvacátého výročí původní akce.

Mezinárodní organizace B'nai B'rith ocenila Rumunsko za to, že se odmítlo akce zúčastnit.

„Děkujeme Rumunsku za to, že oznámilo, že se nezúčastní summitu OSN, který se koná u příležitosti 20 let od nechvalně proslulé konference v Durbanu. Vyzýváme všechny státy, aby učinily totéž,“ uvedla B'nai B'rith International.

Konference Durban IV se koná u příležitosti dvacátého výročí Světové konference o rasismu v jihoafrickém Durbanu v roce 2001. Tato konference se zvrhla v protiizraelský a antisemitský hatefest, na němž byl Izrael obviněn ze „zločinů proti lidskosti“, „etnických čistek“, „apartheidu“ a „genocidy“.

ADL označila konferenci z roku 2001 a navazující akce za „trvale poskvrněné jako notoricky známý prostředek propagace antisemitismu a podněcování nenávisti vůči Izraeli“.

Mezi země, které Durban IV bojkotují, patří Izrael, Spojené státy, Kanada, Austrálie, Spojené království, Francie, Maďarsko, Rakousko, Česká republika, Nizozemsko, Německo, Bulharsko, Chorvatsko a Nový Zéland.

Minulý týden irská proizraelská skupina vyzvala irskou vládu, aby se rovněž připojila k dlouhému seznamu dalších zemí bojkotujících Durban IV.

V neděli uspořádaly organizace Human Rights Voices, Touro Institute on Human Rights a CAMERA konferenci proti Durbanu IV.

Před touto akcí proizraelské skupiny a nevládní organizace rovněž zahájily kampaně na sociálních sítích, v nichž vyzývaly země, aby se konference odmítly zúčastnit.

Hnutí Combat Antisemitism Movement vede kampaň, v níž žádá o podpisy pod dopis s názvem „Vyzvěte svou zemi, aby se stáhla z antisemitského festivalu nenávisti Durban IV“.

„Tento týden si OSN připomene 20. výročí konference v Durbanu, která se proměnila v antisemitský festival nenávisti s dlouhodobými následky,“ uvedla skupina. „Vyzvěte všechny osvícené národy, aby řekly Durbanu ne a připojily se k dvaceti zemím, které se již z konference stáhly!“

Americký židovský výbor (AJC) vyzval země, které se konference ještě plánují zúčastnit, aby si to rozmyslely.

„Konference v Durbanu v roce 2001 byla pro mezinárodní společenství šancí řešit rasismus. Místo toho se zvrhla v antisemitskou a protiizraelskou ostudu,“ uvedl AJC na Twitteru. „V boji proti rasismu není pro antisemitismus místo. Všechny země, které to s bojem proti antisemitismu myslí vážně, by měly akci k výročí Durbanu vynechat.“

 

21. 09. 2021 06:15 151 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem