Praha Jeruzalém

Poté, co byl Vlajkový průvod v květnu a červnu dvakrát zrušen, byl přeložen na příští týden.

Od: Arutz Sheva, 8. června 2021 21:10

Premiér Benjamin Netanjahu a ministr obrany Benny Gantz dosáhli kompromisu ohledně Vlajkového průvodu Jeruzalémem, který byl během posledních dvou měsíců dvakrát zrušen.

Podle dohody bude pochod přesunut na příští úterý 15. června a to v rámci osnovy, na které se má dohodnout policie a organizátoři pochodu.

Kancelář předsedy vlády uvedla, že „předseda vlády Benjamin Netanjahu viděl, jak je důležité dosáhnout široké dohody o tomto pochodu, a proto na schůzi vlády udělal přestávku a obrátil se na ministra obrany Bennyho Gantze, aby dosáhl dohody. Předseda vlády a ministr obrany předložili toto rozhodnutí ke schválení kabinetem.“

 

Vlajkový průvod se koná každý rok na Den Jeruzaléma. Letos se Den Jeruzaléma konal 10. května. Pochod byl zrušen na poslední chvíli poté, co teroristická organizace Hamas vydala ultimátum. Hamas realizoval své hrozby, vystřelil na Jeruzalém sedm raket a zahájil 11denní válku s Izraelem.

Pochod byl přeložen na včerejšek 7. června, ale byl na poslední chvíli znovu zrušen, poté, co policie nařídila změnu trasy. Během pondělního dopoledního setkání mezi představiteli policie a organizátory akce policejní oddělení odmítlo podpořit jakékoli kompromisní ujednání, dokonce i takové, které omezovalo akci výhradně na západní Jeruzalém.

 

09. 06. 2021 05:38 105 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem