Praha Jeruzalém

Avi Har-Even, nositel Ceny izraelského ministerstva obrany a bývalý šéf izraelského vesmírného programu, zemřel po zranění při žhářském útoku.

Od: Arutz Sheva, 6. června 2021 22:18

Bývalý nejvyšší izraelský představitel vesmírného programu zemřel v neděli večer, necelý měsíc poté, co byl těžce zraněn při arabském žhářském útoku během vlny nepokojů.

Avi Har-Even, nositel Izraelské ceny za bezpečnost a ředitel Izraelské kosmické agentury v letech 1995 až 2004, podlehl zraněním, která utrpěl v polovině května, poté, co hotel, v němž byl ubytován, zapálili arabští žháři.

84 letý Har-Even se nadýchal kouře poté, co hotel Efendi, kde byl ubytován v městě Akko, během nočních nepokojů zapálili arabští žháři. V kritickém stavu byl evakuován do Rambam Medical Center v Haifě, kde byl pod sedativy a umístěn na ventilátor.

Při žhářském útoku na hotel Efendi byli zraněni další dva lidé. Har-Even je druhým Židem, který byl, v Izraeli během arabských nepokojů probíhajících minulý měsíc, zabit.

„Avi Har-Even, laureát Izraelské ceny, byl zavražděn arabskými útočníky,“ uvedl ministr Rafi Peretz. „To je terorismus v každém smyslu toho slova a já očekávám, že bezpečnostní síly a bezpečnostní orgány udělají vše pro to, aby postavily teroristy, kteří ho zavraždili, před soud.“

 

07. 06. 2021 06:16 289 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem