Praha Jeruzalém

The New York Times byly přichyceny fotografií „mrtvé“ dívky z Gazy; stejný obrázek byl totiž použit i v roce 2017 – rovněž při obvinění Izraele z vraždění palestinských dětí.

Autor: Yakir Benzion, United With Israel, 31. května 2021

Nedávný článek v New York Times posunul zaujatost médií proti Izraeli na novou úroveň.

Článek na titulní straně měl údajně ukázat, jak byly nevinné děti skutečnými oběťmi nedávných bojů vyvolaných teroristickou skupinou Hamas, která na izraelské civilisty odpálila přes 4000 raket.

Bloger watchdogu Israellycool.com Dave Lange poukázal na to, že Times neřekly, že nejméně osm z palestinských dětí NEBYLO zabito izraelskými nálety, ale raketami Hamasu zaměřenými na izraelská populační centra, které nedoletěly na místo určení a vybuchly v Gaze.

„Je velmi dobře možné, že některé z dalších zabitých palestinských dětí byly také oběťmi chybně odpálených raket Hamasu,“ uvedl Lange, „ale nikdy se to nedozvíme, protože Hamas neumožňuje volný přístup novinářům v Gaze.“

Egypťan Husajn Aboubakr Mansour, který označuje sám sebe za „egyptského disidenta milujícího svobodu a Američany“, zjistil, že jeden z obrázků v článku New York Times zobrazoval dívku, z jejíž zabití Palestinci obviňovali Izrael už v roce 2017.

„Hej @nytimes, jak si myslíte, že se Izraeli daří každou válku zabíjet to stejné dítě?“ tweetoval Mansour a přidal odkaz na jejich původní oznámení o smrti holčičky z doby před čtyřmi lety.

 

Mansour dodal: „OK, hledal jsem a našel. Je to doslova náhodná fotka z online zásob „roztomilých muslimských batolat“, která kolují již mnoho let. Potřebujeme skutečné prošetření všech údajů o „zabitých“ dětech. Hamas a NY Times doslova zatrolily svět.“

Ve skutečnosti Palestinci i Organizace spojených národů použili falešné fotografie k posílení svých pozic.

Podle Times „bylo jedno z dětí zabitých v Izraeli, Nadine Awad, Palestinkou.“

Skutečnost je taková, že Nadine Awad – mladá izraelská Arabka, studentka střední školy se slibnou budoucností – byla zabita raketou Hamasu.

A aby toho nebylo málo, Timesy otevřeně přiznaly, že převzaly informace od neslavně známé antiizraelské organizace nazývané Defence for Children International - Palestina (DCI-P).

Co je DCI-P?

„Do pozic členů správní rady DCI-P byla jmenována a zaměstnána řada osob s vazbami na Lidovou frontu pro osvobození Palestiny (PFLP), teroristickou organizaci, kterou jako takovou označují USA, EU, Kanada i Izrael,“ uvedli redaktoři z NGO Monitor, watchdog skupiny, která odhaluje organizace, za kterými stojí teroristické skupiny.

Akceptací propalestinského argumentu, který přetváří útoky Hamasu na něco, co si je ve finále rovno, vytváří Timesy závěr, že protože zemřelo více palestinských dětí, než dětí izraelských, nemůže být Izrael v právu.

Timesům se však nepodařilo dát svým čtenářům vědět, že během posledních dvou desetiletí Hamas investoval více než 1 miliardu dolarů do zbraní a odklonil velkou část humanitární pomoci zaslané do Gazy na vybudování rozsáhlé sítě útočných tunelů.

Jediné protiraketové kryty, které se v Gaze staví, jsou pro teroristy Hamasu a Islámského džihádu, ne pro obyčejné Gazany, na jejichž ochranu vynakládá Izrael veškeré úsilí.

 

03. 06. 2021 05:42 504 Daniel Žingor Zdroj: United with Israel

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem