Praha Jeruzalém

Také Patti Smith a Julian Casablancas z The Strokes jsou mezi více než 600 hudebníky vyzývající umělce, aby se vyhnuli koncertům v Izraeli.

Autor: Gabe Friedman, JTA, 30. května 2021 12:11

Také Patti Smith a Julian Casablancas z The Strokes jsou mezi více než 600 hudebníky vyzývající umělce, aby se vyhnuli koncertům v Izraeli.

„Vyzýváme vás, abyste k nám připojili svůj podpis a odmítli vystupovat v izraelských kulturních institucích,“ uvádí se v dopise, který začal ve čtvrtek kolovat na mediální scéně.

Tvrdí, že Izrael při svých nedávných bojích s Hamásem v pásmu Gazy spáchal válečné zločiny, a že „izraelská vláda realizuje osadnicko-koloniální projekt zaměřený na etnické čistky palestinského obyvatelstva“.

Mezi signatáři je i Roger Waters, bývalý frontman skupiny Pink Floyd a dlouholetý přední aktivista hnutí BDS, není však jasné, zda je v čele této podpisové akce. Waters v minulosti přesvědčil řadu hudebníků, aby podepsali podobné dopisy, dnes se ale zdá, že jde doposud o největší skupinu mainstreamových umělců volajících po bojkotu.

Mezi další známé hudebníky patří kapela Rage Against the Machine, rapová skupina Run the Jewels, Serj Tankian ze skupiny System of a Down a DJ a bubeník Questlove. Podepsali také někteří židovští umělci, včetně Petera Silbermana z The Antlers.

 

31. 05. 2021 05:07 253 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem