Praha Jeruzalém

Noviny PA hlásí, že Bidenova administrativa podmíňuje její ekonomickou pomoc tím, že PA zastaví platby teroristům.

Autor: Dalit Halevi, 30. dubna 2021 6:37

Americká diplomatická delegace má navštívit Izrael a Palestinskou samosprávu v polovině května, informovaly ve čtvrtek noviny Al-Quds ve východním Jeruzalémě.

Členy delegace budou Hady Amr, zástupce náměstka ministra pro izraelské a palestinské záležitosti na ministerstvu zahraničí, bývalá velvyslankyně USA ve Spojených arabských emirátech Barbara Leaf, a Brett McGurk, který byl nedávno jmenován koordinátorem Bílého domu pro záležitosti Středního východu .

Podle těchto zpráv bude americká delegace požadovat, aby předseda Palestinské samosprávy Mahmúd Abbás upustil od vyplácení finančních příspěvků vězněným teroristům a jejich rodinám výměnou za poskytnutí finanční pomoci Palestinské samosprávě, jejich bezpečnostním službám a UNRWA, obnovení podpory pro veřejnost PA a soukromým institucím ve východním Jeruzalémě, znovuotevření amerického konzulátu ve východním Jeruzalémě a kanceláře OOP ve Washingtonu a podporu dvoustátního řešení.

Zpráva rovněž uvádí, že administrativa USA věří, že tato opatření povedou k obnovení jednání mezi Izraelem a Palestinskou samosprávou na půdorysu dvoustátního řešení.

V izraelském kontextu noviny uvedly, že bude americká delegace požadovat, aby izraelská vláda zabránila kladení překážek v rozvoji palestinské ekonomiky, usnadnila obchod a dovoz a vývoz, obnovila mírová jednání a usilovala o zlepšení podmínek života palestinských Arabů.

Představitelé PA zůstali neoblomní a dali jasně najevo, že PA nikdy nepřestane vyplácet platy teroristům.

Abbás v minulosti opakovaně označil pokračující platby PA teroristům za „červenou linii“, která nebude za žádných okolností překročena.

 

30. 04. 2021 06:34 124 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem