Praha Jeruzalém

Nejméně 44 mrtvých a desítky vážně zraněných při hromadné panice během oslav Lag Ba'Omer v Meronu. Vrtulníky letectva evakuují zraněné do nemocnic.

Autor: Elad Benari, 30. dubna 2021: 3:25

Ve čtvrtek v noci zemřelo během masové paniky při oslavách Lag Ba'Omer na hoře Meron 44 lidí a další desítky byly zraněny.

Záchranáři z Magen David Adom a United Hatzalah poskytli obětem, včetně několika osob v bezvědomí, ošetření a evakuovali je do nemocnice Hadassah Ein Kerem v Jeruzalémě, nemocnice Rambam v Haifě, nemocnice Ziv v Tzfatu, nemocnice Poriya v Tiberias a Galilee Medical Center v Naharija.

Při ošetřování velkého počtu obětí v Meronu pomáhají vojáci ze záchranné brigády Velitelství domácího frontu, lékařské síly ze Severního velení a řada vrtulníků letectva s lékařskými týmy.

Stovky tisíc lidí, které na místě činu byly, byly evakuovány pomocí policejních sil, ZAKA a dobrovolníků. Silnice vedoucí do oblasti byly zablokovány.

Policie na místě vyzvala veřejnost, aby dorazili na autobusové zastávky a parkoviště, aby mohli být všichni návštěvníci evakuováni. „Žádáme všechny návštěvníky na cestě na Mount Meron, aby se vrátili, vchody na místo byly uzavřeny a návštěvníkům nebude umožněn vstup.“

Zdravotnický personál United Hatzalah provedl u několika kriticky zraněných osob po incidentu s hromadnými oběťmi v Meronu, ke kterému došlo poblíž zapálené hranice u Toldot Aharon, kardiopulmonální resuscitaci. Navíc dobrovolníci z organizace ošetřili desítky dalších, kteří utrpěli vážná, středně těžká a lehká zranění.

Generální ředitel společnosti United Hatzalah Eli Pollack, který byl povolán k řízení expedice na místě, uvedl: „Byla to velmi tragická událost, která vedla ke ztrátám na životech. Na poskytování kardiopulmonální resuscitace a lékařské péče se podílely Desítky dobrovolníků United Hatzalah, pomohli desítkám lidí v různých stavech zranění. Někteří ze zraněných byli sanitními týmy United Hatzalah transportováni do Zivské nemocnice v Tzefatu a do Galilee Medical Center v Naharija.“

Šéf záchranář Avi Marcus řekl: „Byl to hrozný incident, který je pro ty, kdo tam byli, mimořádně náročný. Desítky lidí byly zraněny a bohužel mnoho lidí bylo, kvůli závažnosti zranění, která utrpěli, zabito. Všichni byli ošetřeni a převezeni do nemocnice, členové psychotraumatické jednotky a krizové reakce United Hatzalah poskytli emocionální a psychologickou stabilizaci mnoha lidem, kteří poté, co byli svědky události, utrpěli šok. Jednalo se o hromadnou nehodu na mnoha úrovních.“

Premiér Benjamin Netanjahu řekl: „Na hoře Meron došlo k tragédii. Všichni se modlíme za uzdravení zraněných. Chci povzbudit záchranné týmy působící v oblasti.“

 

Prezident Reuven Rivlin řekl: „S velkou úzkostí sleduji zprávy z Meronu a modlím se za uzdravení zraněných.“

 

30. 04. 2021 06:08 190 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem