Praha Jeruzalém

Ústřední volební výbor zveřejnil konečné výsledky voleb 2019. Likud má 36 míst, následuje ho Modrá a bílá s 35.

Autor: Elad Benari, 11.4.19 23:55

Ústřední volební komise ve čtvrtek večer zveřejnila konečné výsledky voleb do Knessetu 2019, které se konaly v úterý a byly započítány i dodatečné hlasy.

Podle konečných výsledků je Likud největší stranou s 36 křesly, následuje Modrá a bílá s 35.

Za nimi následuje:

Shas - 8

Jednota tóry a judaismu - 7

Strana práce - 6

Hadash-Ta'al - 6

Kulanu - 4

Yisrael Beytenu - 5

Spojená pravice - 5

Meretz - 4

Ra'am-Balad - 4

Podle těchto výsledků stojí pravicový blok na 65 křeslech, zatímco levicový blok má 55.

Předseda Ústřední volební komise, soudce Hanan Melcer, zdůraznil, že výsledky zveřejněné ve čtvrtek v noci „stále ještě nejsou oficiálními výsledky, které budou zveřejněny 17. dubna 2019 a následně předloženy prezidentu Reuvenu Rivlinovi“.

„Vyhrazujeme si právo přezkoumávaat výsledky s použitím různých dalších kontrolních nástrojů, které komise má, s ohledem na výsledky voleb, a to způsobem, který je může být prospěšný a je v souladu se Zákonem o volbách do Knessetu. A proto tyto výsledky stále ještě podléhají změnám a úpravám,“ dodal.

Strana Nová pravice odpověděla: „Výsledky, které byly zveřejněny, nejsou konečné a my pokračujeme v boji. Očekáváme, že to média ve svých zprávách zohlední.“

"V průběhu dne byl v našem stranickém ústředí zřízen „válečný štáb“, který shromáždil asi 1000 pochybení a nedostatků v procesu voleb. Na začátku týdne dostaneme protokoly a naše stovky dobrovolníků je srovnávají s výsledky z počítače."

"Budeme se také zabývat všemi extrémními nesrovnalostmi objevenými při počítání dvojitých obálek. Přijmeme rozhodnutí voličů, ale nevzdáme se, dokud nebudeme vědět, jak to vlastně je," uvedla Nová pravice.

 

12. 04. 2019 12:08 114 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem