Praha Jeruzalém

Předseda Nové pravice: Nevstoupím do vlády, která ustanoví palestinský stát.

Od: Arutz Sheva Severní Amerika, 8.3.2019 23:27

Ministr školství a předseda Nové pravice Naftali Bennett v pátek jasně uvedl, že nebude sedět ve vládě, která by souhlasila s předáním části území Izraele, i kdyby to měla být vláda Benjamina Netanjahua.

V rozhovoru pro noviny Yediot Aharonot Bennett řekl: "Nevstoupím do vlády, která ustanoví palestinský stát. V žádné vládě, která by vyjednávala předávání území – i kdyby byla vedena Netanjahuem – já nebudu. Nebudu se účastnit vyjednávání o předání území."

"Já chci mír a ne méně než levice, ale způsob, jakým je možné dosáhnout míru, není Gantzova úzká a slabá cesta, která se bojí konfrontovat a porazit nepřítele. Gantzova cesta hledá v boji humanitární vztahy – já hledám rozhodnutí. Pokud mi dovolí být ministrem obrany, přivedu IDF zpět k tomu, aby byla smrtící a vítězná," řekl.

Podle Bennetta se Netanjahu za určitých okolností prezentuje jako vůdce pravicového tábora, ale v praxi realizuje jiný program. "Ten, kdo nezničí domovy teroristů – není pravicový. Netanjahu nebojuje s terorem – to není pravice – Netanjahu předává peníze Hamasu – to není pravice – Netanjahu neevakuuje Khan al-Ahmara – to není pravice."

Bennett obvinil Bennyho Gantze a Moshe Ya'alona, šéfy modré a bílé strany, z toho, že se nevypořádali s hrozbou teroristických tunelů. "Bogie a Gantz jsou zodpovědní za jedno z největších bezpečnostních selhání posledních desetiletí: Umožnit, aby se pod nosem státu Izrael vykopaly desítky tunelů – nepřipravili žádné plány, neposkytli žádné řešení a vzdali se."

Předseda Nové pravice reagoval na Gantzovo prohlášení, že generálové, kteří tvoří vedení Modré a Bílé strany, mají dohromady 117 let zkušeností v oblasti bezpečnosti: "A co vzešlo z těchto 117 let zkušeností? Ukázalo se, že Bogie a Gantz umožnili Hizballáhu stát se velmocí. Ten se postavil na nohy. Ukázalo se, že Gantz utekl z Libanonu, a že Bogie a Gantz usnuli ve službě pod 30 teroristickými tunely."

"Kdy během těch 117 let naposledy zvítězili, možná opravdu před 117 lety. Je čas, abychom začali vítězit. Jestliže mi izraelký lid dá důvěru, přivedu Izrael zpět na pozici, kdy začneme vítězit," slíbil ministr školství.

"Vidím roli vojenského velení v tom, aby přišlo s operačními plány jak porazit nepřítele. Během šesti let, kdy jsem tam byl, jsem neviděl Bogieho a Gantze, že by přišli s operačními plány na porážku nepřítele. Generálové s 117-ti lety zkušeností přicházejí a vysvětlují, proč bychom neměli dělat nic," řekl Bennett.

(Severoamerická kancelář Arutz Shevy vás informuje až do začátku šabatu v New Yorku. Čas uvedený ve všech článcích Arutz Shevy je však izraelský čas.)

 

10. 03. 2019 07:22 133 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem