Praha Jeruzalém

Nejvyšší vůdce Íránu při rozhovoru s vůdcem islámského džihádu řekl, že "Palestina" nad Izraelem zvítězí.

Autor: Elad Benari, 1. 1.2019 6:05

Nejvyšší vůdce Íránu Ayatolláh Ali Chameneí v pondělí předpověděl, že palestinští Arabové nakonec "ustanoví svou vládu v Tel Avivu".

Jeho vyjádření, citované Tehran Times, padla během setkání se Ziadem al-Nakhalou, vedoucím teroristické organizace Islámského džihádu v Teheránu.

"Palestina zůstane silná a z milosti Boží se konečné vítězství palestinského národa uskuteční v blízké budoucnosti," řekl Chameneí.

S poukazem na to, že odpor je klíčem k vítězství, dodal: "Pokud tu bude odpor, sionistický režim padne a jeho zánik bude pokračovat."

"Během uplynulých let ještě vítězství palestinského lidu neustanovilo svou vládu v Tel Avivu, to se z Boží milosti stane, ale to hlavní vítězství už srazilo sionistický režim na kolena, tak jak by to arabské armády nikdy nedokázaly," pokračoval Chameneí.

Odkazoval tím na nedávnou eskalaci v Gaze, během níž teroristické skupiny Gazanů vypálily v jednom dni téměř 500 raket na jižní Izrael a následně tvrdily, že když Izrael viděl tuto ohromnou vlnu, donutilo ho to po dvou dnech žádat o příměří.

"Sionistický režim žádal o příměří i ve dvou předchozích válkách, v jedné po 22 dnech a v druhé po osmi dnech. V posledním střetu ovšem tento režim žádal o příměří po 48 hodinách. To znamená srazit okupační sionistický režim na kolena," prohlásil Chameneí.

Také řekl, že Írán se nikdy neodstoupí od podpory "Palestiny" a to i přes masivní tlak světových "arogantních mocností".

"Tyto síly nás nikdy nepřinití odstoupit od naší božské, posvátné a rozumné odpovědnosti," uvedl Chameneí pro Tehran Times.

Nejvyšší vůdce v posledních týdnech vystupňoval svou rétoriku. Koncem listopadu se Chameneí vydal na Twitter, kde znevažoval Izrael tvrzením, že "je jasně slabší než před 10 nebo 20 lety".

O několik dní později se vydal na Twitter znovu, aby zaútočil jak na Izrael, tak i USA.

"Do pekla s americkým a sionistickým režimem, které vyhrožují iránskému národu. Jejich hrozby a zvěrstva doposud neuspěly a budou selhávat i nadále; také sankce budou poraženy milostí odporu," napsal.

V červenci Chameneí slíbil, že USA nebudou schopny uzavřít mírovou dohodu mezi Izraelem a Palestinskou samosprávou a že židovský stát nakonec z Blízkého východu zmizí.

O měsíc předtím na Twitteru uvedl, že "sionistický režim zahyne v ne příliš vzdálené budoucnosti."

Nejvyšší vůdce v minulosti několikrát nazval židovský stát "rakovinou" a vyhrožoval "zničením" měst Tel Aviv a Haifa.

 

01. 01. 2019 11:53 199 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem