Praha Jeruzalém

Přátelé oběti atentátu z Ofry, Shiry Ish-Ranové, která v důsledku útoku ztratila své dítě, vyzvali OSN, aby odsoudilo útok Hamasu.

Od: Arutz Sheva, 28.12.2018 12:09

Izraelští vysokoškolští studenti studující s jednou z obětí teroristického útoku Hamásu poblíž Ofry ze začátku tohoto měsíce, vyzvali Organizaci spojených národů, aby oficiálně odsoudila útok a následnou smrt novorozence syna jejich spolužačky, který byl při střelbě zavražděn.

9. prosince zahájili teroristé Hamasu palbu na skupinu izraelských civilistů, kteří čekali na autobusové zastávce poblíž města Ofra, severně od Jeruzaléma.

Sedm lidí, včetně 21leté Shiry Ish-Ranové a jejího manžela Amichaje, bylo při střelbě z automobilu zraněno.

Lékaři byli nuceni provést Shiře nouzový císařský řez, Shira byla v té době v 30. týdnu těhotenství.

Zatímco se situace Shiry a jejího manžela zlepšila, jejich novorozený syn Amiad Yisrael tři dny po útoku zemřel.

V pátek studenti Orot Israel College z města Elkana v Samaří, kde Shira Ish-Ran studovala, vyzvali Organizaci spojených národů, aby odsoudila útok z 9. prosince a formálně odsoudila teroristickou skupinu Hamas.

V dopise adresovaném generálnímu tajemníkovi OSN Antoniu Guterresovi bylo poukázáno na to, že se OSN tento měsíc nepodařilo přijmout usnesení k odsouzení Hamasu za jeho teroristické činy.

My níže podepsaní jsme studenty bakalářského studia na Orot Israel College v Elkaně v Samaří.

Minulý týden naše spolužačka, 21 letá Shira, stála při vjezdu do osady Ofra vedle svého manžela Amichaje, když na ně začali zpropadení teroristé střílet s výslovným účelem je zavraždit a to jen proto, že byli Židé.

Shira, která byla v 30. týdnu těhotenství, byla vážně zraněna a byla nucena podstoupit předčasný porod císařským řezem. Bohužel její zraněné dítě dokázalo žít jen tři krátké dny, než se jeho duše vrátila k jeho Stvořiteli.

Během těchto tří dnů dítě po celou dobu zápasilo o život a pohybovalo se na hranici mezi životem a smrtí. Než stačilo poznat tento svět, teroristé zkrátili jeho život.

Toto malé ještě nenarozené dítě už tedy odešlo z tohoto světa.

Toto dítě, které čekalo v matčině lůně na okamžik, kdy se bude moci poprvé nadechnout, bylo zavražděno jen proto, že bylo Židem.

Pane generální tajemníku, až doposud jsme neslyšeli váš hlas, který by odsoudil tyto odporné vrahy a ty, kdo je poslali. Doposud jsme neslyšeli váš odsuzující hlas na Valném shromáždění, na místě kde se tak často pokoušíte odsoudit Izraelský stát za jeho činy.

My, přátelé Shiry - mladé ženy, která měla tento nový život přivést na svět a stát se během deseti krátkých týdnů poprvé matkou, vás uctivě žádáme, abyste tento odporný zločin z nenávisti odsoudil.

Ignorace tohoto jednoho z nejhorších zločinů slouží k posílení islámského teroru, který na nás útočí a povzbuzuje budoucí vražedné útoky na nevinné civilisty.

Ti, kteří zabíjejí děti v matčině lůně, musí být odmítnuti a vyloučeni celým civilizovaným světem. Ti, kdo je podporují, musí vědět, že celý svět stojí proti nim a odsuzuje je. Musí vědět, že se jim nedostane žádné pomoci ani podpory; ani v jejich ekonomickém zaopatření, ani ve vzdělání, ani v jakékoli jiné formě, kterou by mohli hledat.

Ještě není pozdě. Prosíme, pane generální tajemníku, pozvihněte hlas a odsuďte tuto vraždu hlasitě a jednoznačně. Svolejte Valné shromáždění, svolejte Radu bezpečnosti a deklarujte, že kdokoliv vraždí děti, není člověkem a nemá v našem civilizovaném světě místo.

Čekáme na vaši odpověď a ještě více čekáme na vaše skutky. Není příliš pozdě.

 

29. 12. 2018 03:29 313 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem