Praha Jeruzalém

Ministr Yoav Galant: Víme, co Hizballáh s tunely plánoval.

Autor: Elad Benari, 9.12.2018 1:22

V rámci operace Severní štít projednal ministr pro bydlení a výstavbu Yoav Galant (Kulanu) v sobotu večer činnost IDF podél hranice s Libanonem.

"Musíme IDF a její síle důvěřovat, víme, co dělat. Neznamená to, že chceme válku, ale pokud by k ní došlo, vrátíme Libanon do doby kamenné," řekl v rozhovoru pro Channel 10.

"IDF a Izrael mají skvělé technologie a silné schopnosti svých zpravodajských služeb," prohlásil Galant. "Známe plány Hizballáhu, které s tunely měl. Dnes jsme objevili druhý tunel a odkryjeme jich víc."

Ministr Galant, který označil tunely za "tikající bombu", popsal scénář, který by díky existenci tunelů nastal: "Uvnitř Izraele čeká vojenská jednotka Hizballáhu až dostane pokyn opustit tunel. Když ho dostane, napadne vybraný cíl. To je něco, co nemůžeme přijmout. Proto bylo nezbytné zahájit tuto operaci. To jsou tunely, kterými mohou na území Izraele proniknout desítky lidí."

"Odstraňujeme jednu vrstvu z hrozeb terorismu Hizballáhu - vrstvu tunelů," řekl ministr a dodal: "Jedná se o jednu ze zbraní, kterou na nás připravovali. My učiníme tyto tunely bezcennými."

Galant také komentoval rezignaci bývalého ministra obrany Avigdora Libermana a řekl, že byl "totálně nezodpovědný".

"Předseda vlády a vláda učinily správné rozhodnutí, které bylo v rozporu s Libermanovou pozicí. Ten bohužel opustil tuto kampaň a odešel, což je něco, čemuž naprosto nerozumím," řekl.

Na žádost o komentář k Libermanově vyjádření k náčelníkovi generálního štábu, Galant odpověděl: "Za předpokladu, že citace jsou přesné, je to nešťastné prohlášení. Lituji ho a doufám, že ho Liberman také lituje."

 

10. 12. 2018 05:26 163 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem