Praha Jeruzalém

Pokud jde o nejnovější agresi z Íránu, Netanjahu uvedl, že "jejich varování byla 100% správná" a zdůraznil, že Izrael bude nadále chránit svou svrchovanost a bezpečnost.

Od: World Israel News

V reakci na přistání iránského dronu ze Sýrie na izraelském území, tuto sobotu ráno, provedlo zraelské letectvo největší zásah v Sýrii od první libanonské války.  V rámci tohoto útoku bylo zasaženo íránské mobilní řídící středisko.

Po incidentu předseda vlády Benjamin Netanjahu uvedl: "Už jsem dříve varoval před nebezpečím iránské vojenské přítomnosti v Sýrii. Írán se snaží využít území Sýrie k útoku na Izrael v souladu se svým vytčeným cílem zničit Izrael. Dnes ráno Irán porušil izraelskou územní suverenitu. Vyslal svůj dron ze syrského území na Izrael. A to ukazuje, že naše varování byla 100% správná. Izrael činí Írán a jeho syrského hostitele plně zodpovědné za dnešní agresi. Budeme i nadále dělat vše, co je nezbytné k ochraně naší svrchovanosti a naší bezpečnosti.".

Izraelský vůdce také řekl, že informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o odhodlání Izraele pokračovat v obraně proti íránské agresi ze strany Sýrie. "Souhlasili jsme, že bude pokračovat koordinace bezpečnosti mezi našimi armádami," řekl.

Rusko podporuje Assadův režim a udržuje si v Sýrii svou velkou vojenskou přítomnost.

Pentagon podporuje izraelskou reakci

Netanjahu také diskutoval o nejnovějším vývoji s americkým ministrem zahraničí Rexem Tillersonem.

"Izrael je naším nejbližším bezpečnostním partnerem v tomto regionu a plně podporujeme přirozené právo Izraele chránit se před hrozbami na jeho území a jeho lidi," uvedl mluvčí Pentagonu Adrian Rankine-Galloway.

"Sdílíme obavy mnoha lidí v celém regionu, ohledně destabilizující činnosti Íránu, která ohrožuje mezinárodní mír a bezpečnost, a snažíme se dosáhnout větší mezinárodní rozhodnosti v boji proti nekalým praktikám Íránu," uvedl Rankine-Galloway.

 

10. 02. 2018 17:42 197 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem